WSTECZ :: Strona głównaProjektyProjekty modeloweKlub Młodego Odkrywcy

Klub Młodego Odkrywcy

Autor:

Centrum Nauki Kopernik


Data publikacji:

24 września 2007


Czego dotyczy:

Autorem publikacji jest Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe, które przekazało prawa do publikacji Centrum Nauki Kopernik. Książka jest opracowaniem metodologii stosowanej w Klubach Młodego Odkrywcy, których celem jest podnoszenie poziomu wiedzy młodzieży w zakresie nauk ścisłych. Działalność Klubów opiera się na założeniu, że punktem wyjścia w naukach ścisłych jest eksperyment i samodzielne doświadczenie. To jest dla młodzieży interesujące i pozwala odejść od stosowanej w szkole, anachronicznej metody gotowych odpowiedzi.


Streszczenie:

Książka zawiera opisy 232 scenariuszy doświadczeń, które można przeprowadzić samodzielnie w Klubie lub włączyć do programu lekcji. Zdecydowana większość doświadczeń nie wymaga skomplikowanego sprzętu, ich przeprowadzenie jest tanie i relatywnie łatwe, co w zestawieniu z często niezwykłymi efektami pozwala w znacznym stopniu rozbudzić ciekawość młodych ludzi fizyką, chemią i innymi naukami ścisłymi.


ściągnij


WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowiłem wi.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ