WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInne2018 OKG_ogłoszenie

Termin składania diagnoz w OKG przedłużony do 15 marca 2018 r. do godziny 12:00 w południe!

9 marca 2018 10:16

Wychodząc naprzeciw licznym prośbom przedłużyliśmy o 24 godziny termin naboru wniosków w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego RS 2018!

 

Celem konkursu jest wsparcie projektówktórych celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

 

O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy  1 lipca 2018 r., a 30 listopada 2019 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się:

  • Organizacje pozarządowe (stowarzyszenia zarejestrowane w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów i  fundacje) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców),
  • Domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

 

Uwaga! O dotację nie mogą ubiegać się organizacje, które obecnie realizują inne projekty w ramach OKG i RKG Programu „Równać Szanse”.

 

Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikują się laureaci pierwszego etapu) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu.

 

Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 14 marca  2018 roku, o godzinie 12:00.

 

Poniżej zamieszczamy zasady konkursu, wzór formularza wniosku, instrukcję wypełniania wniosku oraz kryteria oceny merytorycznej diagnozy. 

 

Zasady konkursu
Wzór formularza diagnozy (do obejrzenia)
Kryteria oceny merytorycznej
Instrukcja wypełniania formularza wniosku

 

Najczęściej zadawane pytania 


PRZED ROZPOCZĘCIEM WYPEŁNIANIA FORMULARZA WNIOSKU PRZECZYTAJ INSTRUKCJE

 Zachęcamy Państwa do skorzystania w pracy nad diagnozą z poradnika: "Przepis na diagnozę, czyli poznaj młodych i środowisko lokalne", który można pobrać TUTAJWIĘCEJ AKTUALNOŚCI
APLIKUJ O DOTACJĘ