WSTECZ :: Strona głównaAktualnościInne2017 OKG-wniki

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Programu Równać Szanse 2017!

24 maja 2017 11:05

Znamy listę projektów, które otrzymały dotację w Programie Równać Szanse 2017 – Ogólnopolski Konkurs Grantowy.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego, drugim napisanie projektu. 

 

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 55 organizacji. W drugim etapie konkursu otrzymaliśmy 46 wniosków. Spośród nich Komisja Ekspertów wybrała 27 najlepszych projektów. Poniżej lista organizacji, którym przyznano dotację.

 

Informujemy, że w panelu wnioskodawcy dotowanych organizacji dostępny jest formularz zapisu na obowiązkowe szkolenie, które odbędzie się w dniach 02-04.06.2017 r., w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania organizacji, które otrzymały dotacje, zostaną rozesłane na adres mailowy, którym organizacja posługuje się do logowania w panelu wnioskodawcy.

 

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Lista dotowanych projektów:

Lp. Nazwa projektu Nazwa organizacji Miejscowość Województwo  Kwota przyznana 
1. Stacja Bardo na filmowym szlaku, czyli w poszukiwaniu Marcowych Migdałów Stowarzyszenie Bardo.Kultura Bardo dolnośląskie 36 000 zł
2. Odkrywka Pamięci - Przewodnicy Fundacja Przemian Społecznych - Zmiana Stronie Śląskie dolnośląskie 35 000 zł
3. Młodzi, zdrowi, ekologiczni Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach Ziębice dolnośląskie 34 000 zł
4. Tajemnica relikiwiarza Unisławskie Towarzystwo Historyczne Unisław kujawsko-pomorskie 40 000 zł
5. Bełżyckie osobliwości historii Stowarzyszenie Razem Dla Bełżyc Bełżyce lubelskie 40 000 zł
6. poCZYTALNIA Fundacja Międzynarodowej Integracji Gospodarczej I Kulturalno-Turystycznej Stare Kobiałki lubelskie 37 400 zł
7. Co nam w duszy gra… Stowarzyszenie Mieszkańców Nietkowa Nietków lubuskie 40 000 zł
8. Pokoleniowy Koktajl Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalne Impet Łęczyca łódzkie 33 000 zł
9. Aktywni Obiektywni Stowarzyszenie Na Rzecz Szkoły w Proszeniu Proszenie łódzkie 38 500 zł
10. zGRAj się z nami! Stowarzyszenie Młoda Alwernia Alwernia małopolskie 40 000 zł
11. Ekologiczna spółdzielnia lipnickiej młodzieży Podgórskie Stowarzyszenie Kulturalno Społeczne Lipnica Murowana małopolskie 40 000 zł
12. Biuroszyna - Młodzieżowe biuro imprez i podróży w Maruszynie Stowarzyszenie Czuj!Czuwaj! w Maruszynie Maruszyna małopolskie 39 000 zł
13. Hawok Dot Kom - Chce mi się tu być Ochotnicza Straż Pożarna W Czarnym Potoku Czarny Potok małopolskie  26 200 zł
14. Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Stowarzyszenie Działań Lokalnych Młyn Gostomia mazowieckie 40 000 zł
15. Przystanek Równość Jazda! Czysta Forma Stowarzyszenie Akademia Inicjatyw Młodzieżowych Dross Gostynin mazowieckie 32 700 zł
16. Łochów: czas, przestrzeń, ludzie. Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk Cd Łochów mazowieckie 35 000 zł
17. Boso przez Wieś Stowarzyszenie Moja I Twoja Przyszłość Przewóz Stary mazowieckie 40 000 zł
18. Tajemnica starego albumu. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Stoczek Stoczek mazowieckie 32 200 zł
19. ER Fundacja By The Way Węgrów mazowieckie 40 000 zł
20. Jednym dźwiękiem wyłamuję drzwi Stowarzyszenie Lolek w Kupnie Kupno podkarpackie 40 000 zł
21. QQM czyli  Qlinarna Qltura Młodych Stowarzyszenie Gminne Wspieranie Inicjatyw Społecznych Główczyce pomorskie 40 000 zł
22. Żuławy na warsztat! Stowarzyszenie Witalis Lisewo Malborskie pomorskie 40 000 zł
23. W podróży odnajdę siebie Stowarzyszenie Uwolnić Wiedzę Wicko pomorskie 40 000 zł
24. Volunteer Art. StowarzyszenieWarmińska Wieś Rożnowo warmińsko-mazurskie 31 500 zł
25. Wóz Drzymały jako jeżdżąca lekcja historii Stowarzyszenie Ekologiczne Centrum Promocji Zdrowia, Sportu I Rekreacji Morena Brzostowo wielkopolskie 37 700 zł
26. Wehikuł czasu Stowarzyszenie Ziemia Krobska Krobia wielkopolskie 40 000 zł
27. Kilwaterem Eryka Pomorskiego Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region Darłowo zachodniopomorskie 40 000 zł

 


Lista rezerwowa:

Lp. Nazwa projektu Nazwa organizacji Miejscowość Województwo  Kwota rekomendowana 
1. Motywacje - inspiracje - warsztaty artystyczne dla młodzieży Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca Myszyniec mazowieckie 30 500 zł
2. Olecko Miga Fundacja Olecko Bez Barier Olecko warmińsko-mazurskie 31 600 złWIĘCEJ AKTUALNOŚCI

WASZE WSPOMNIENIA ZWIĄZANE Z PROGRAMEM

 • "Jako koordynator projektu Szwung Młodych programu grantowego Równać Szanse nabyłem nowe umiejętności w pracy z młodzieżą. Młodzież pokazała wielkie zaangażowanie w realizację projektu i była to dla nich niezwykła przygoda. Lokalna społeczność kibicowała młodym w ich działaniu. .."
  Klaudiusz
 • "Projekt ten nauczył mnie pracy w grupie i poznałam masę cudownych osób innych po raz pierwszy, resztę poznałam lepiej, odkryłam w sobie, miłość do śpiewania oraz przełamałam tremę sceniczną mogąc to robić z ludźmi których kocham całym sercem i są dla mnie jak rodzina, nigdy nie .."
  Maja
 • "Mój udział w projekcie był fajną i niezapomnianą przygodą. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z gwarą śląską. U mnie w domu nikt nią nie mówi, aż tu nagle zaczęłam się jej uczyć. Poznawałam zupełnie nowe słowa, z czasem nawet zaczęłam co nieco "godoć". Dla mnie to było coś .."
  Patrycja Błach
 • "Przygodę z RS zaczęłam w 2016 roku, właściwie przez przypadek. Zajrzałam do biblioteki w której władzę sprawowała cudowna Aneta Możdżanowska i tak się zaczęło. Początki w projekcie były pasmem przeplatających się przyjemności i wyzwań. Szybko taniec z ogniem stał się moją .."
  gabas
 • "MOJE DWUDZIESTOLECIE Z PROGRAMEM "RÓWNAĆ SZANSE" Kilka słów wstępu Jest rok 2020, to już prawie 20 lat, od kiedy rozpocząłem współpracę z Programem Równać Szanse. Jest to na tyle długi okres czasu, aby bez emocji na chłodno ocenić wszystko co miało znaczący wpływ .."
  Mieczysław
 • "Projekt, w którym dane mi było uczestniczyć miał miejsce w 2006 roku. Bardzo ciekawie w wywiadzie opowiadał o nim Radosław Lis. Ja również mam miłe wspomnienia związane z projektem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o średniowieczu, których nie ma w podręcznikach historii. Zwiedziliśmy .."
  Asia M.
 • "Do pierwszego projektu podeszliśmy z nie mniejszym zaciekawieniem niż młodzież. Trochę po omacku wybraliśmy temat "Z kulturą przez wieki - Średniowiecze". Na nasze wspólne szczęście okazało się to strzałem w dziesiątkę. A może nie o temat tu chodziło, a o coś zupełnie innego? .."
  Danka
 • "Na początku Od kiedy się znamy? W 2005 roku zobaczyłam ogłoszenie o konkursie (RKG) w gazecie. Jestem na tyle odchylona, że gdy coś widzę, to zaraz sobie zadaję pytanie: ,,Czy to się przyda w szkole?". Złożyłam wniosek i dostaliśmy grant na projekt. Potem jeszcze były trzy, ale już .."
  Grażyna
 • "Byłam koordynatorką w OKG. Projekty OKG wspominam najlepiej. Dlaczego? Bo tam zauważałam rzeczywistą zmianę w uczestnikach. Młodzi ludzie wchodzili do programu z niepewnością, z brakiem wiary, ale też z ciekawością ? ?może będzie fajnie?. Później zawsze następowało zdziwienie: ?a.."
  KasiaJ
 • "Zastanawiając się nad tymi latami to tak naprawdę z jednej strony można zobaczyć z jak wieloma młodymi ludźmi współpracowaliśmy, a z drugiej trudno wybrać konkretne wspomnienie, bo wydaje się, że każde jest ważne i to nie tylko dla mnie ale szczególnie dla młodzieży. Postanowił.."
  Paweł Pawłowski
 • "To był jeden z lepszych projektów, jakie miałam przyjemność prowadzić. Młodzież spisała się na medal - w pełni zaangażowana, zdeterminowana, zachwycona tematem. Jako koordynator miałam przyjemność patrzeć jak się rozwijają, jaką radość czerpią z każdego warsztatu, jak się str.."
  Beata
 • "Nigdy wcześniej się nie spodziewałam, że będę współtworzyć książkę. Dlaczego to doświadczenie wspominam? Bo było to w roku 2008 i stanowiło zwieńczenie pracy nad wieloma projektami, na które fundusze nasze stowarzyszenie pozyskało w ramach programów "Równać Szanse". Najpierw poj.."
  Dorota
 • "Bardzo mi miło, że w ramach 20-lecia Programu "Równać Szanse" mogę odbyć tę podróż w czasie i przywołać w pamięci miłe wspomnienia sprzed wielu lat. Przyznam szczerze, że nie pamiętam dokładnych nazw projektów, które miałam przyjemność koordynować, ani szczegółowych terminarz.."
  Marta
 • "2011 rok - razem z Asią byłyśmy studentkami i działałyśmy w Stowarzyszeniu Kulturalnym EURO-ART, które było wtedy początkującą organizacją. Nie miałyśmy doświadczenia ani w pisaniu wniosków, ani w diagnozowaniu społeczności lokalnej, ale chciałyśmy zrealizować działania artysty.."
  Agata
 • "Z Programem Równać Szanse jestem od 2010 r. To program, który w nas zakiełkował, wyrósł i zaowocował. Każdego roku wraz z młodzieżą chcemy, aby u nas się działo, aby młodzi mogli rozwijać swoje pasje, dosięgać gwiazd, robić to, o czym marzą. Każdy projekt i każdy rok to nowi lu.."
  Gabi
 • "Z programem Równać Szanse współpracuję już od 2005 roku - jeśli dobrze pamiętam. Mamy jako Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe za sobą zrealizowane projekty w ramach RKG i OKG. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przede wszystkim należny podkreślić permanentny rozwój programu a tym sam.."
  MarMen
Dodaj swoje wspomnienie! »
APLIKUJ O DOTACJĘ